Elegancja na specjalne okazje, czyli jaka sukienka na ślub cywilny?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w naszym życiu. Z tego powodu wymaga odpowiedniej oprawy. To, jaka sukienka na ślub cywilny będzie odpowiednia, jest dylematem wielu kobiet. Najbardziej poszukiwane są sukienki wyjątkowe, eleganckie, ale podkreślające osobowość panny młodej. Jakie trendy dominują?

 

Skromniejsza panna młoda

Ślub cywilny stanowi alternatywę dla ślubu kościelnego i konkordatowego. Ma taką samą moc prawną, jednak różni się w oprawie. Śluby kościelne zwykle są godzinną ceremonią, uroczystość w Urzędzie Stanu Cywilnego trwa zaledwie kilka minut. Z tego powodu wiele osób uważa, że do ślubu cywilnego nie ma sensu zakładać bardzo strojnej sukienki. Również same panny młode mierzą się z pytaniem, jaka sukienka na ślub cywilny jest najbardziej stosowna. Wątpliwości dotyczą długości, kroju oraz koloru. Styliści podkreślają, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby na tę okazję wybrać suknię podobną, do okazałych, widywanych na ceremoniach w kościele.

 

 

Jaka sukienka na ślub cywilny - szerszy wachlarz

Odpowiedni strój na wyjątkowe okazje to problem, z którym borykają się wszyscy uczestnicy przyjęcia. Rzecz jasna, najbardziej dotyczy on głównych bohaterów dnia. Tymczasem panna młoda, szykująca się do ceremonii cywilnej, ma znacznie większe pole manewru, niż jej koleżanka, która swoją przysięgę złoży w kościele. Sakralne wnętrze wymaga tradycyjnego ubioru, zgodnego z kanonami. Urząd Stanu Cywilnego rządzi się znacznie luźniejszymi prawami. Tutaj gama propozycji jest naprawdę szeroka. Wystarczy, że sukienka będzie schludna i elegancka. Nie ma znaczenia jej kolor oraz fason, jak również dodatki. W tym ostatnim przypadku zwykle nie wybiera się trenów oraz welonu.

 

 

Koktajl w urzędzie

Uroczystość cywilna rządzi się kilkoma prawami. Jaka sukienka na ślub cywilny będzie więc odpowiednia? Długość zależy od indywidualnych upodobań. Nie poleca się bardzo krótkiej mini, którą lepiej zostawić na wypad do klubu. Popularnym fasonem jest sukienka w stylu koktajlowym. Spory ich wybór można znaleźć w sklepie OrienteGlamour. Sukienki koktajlowe zwykle są do kolan. Bogata kolorystyka i dość luźny krój sprawiają, że można je stosować do wielu okazji. W dniu ślubu lepiej nie stawiać na głębokie dekolty, wycięcia na plecach aż do linii pasa czy też nadmiernie przezroczyste materiały.

 

 

 

Sukienka ślubna powinna być nie tylko efektowna, ale także wygodna. Jeśli na przyjęcie nie planujemy jej zmiany, musi być uszyta tak, aby nie krępować ruchów podczas tańca i zabawy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl