Biały T-shirt ponadczasowy element garderoby !

Biały T-shirt ponadczasowy element garderoby !

 

W każdej dziedzinie odnajdziemy elementy ponadczasowe i uniwersalne, które nigdy się nie zmienią i nie zdezaktualizują. Również w modzie, która jak wiadomo przemija szybko, czasem nawet ku ogromnej uldze, ale są rzeczy, które można bez wyrzutów sumienia nosić latami.

Wysokiej jakości klasyczne ubrania to naprawdę dobra inwestycja. Każda z nas zetknęła się na pewno nie raz w modowych czasopismach czy w Internecie z listą ponadczasowych rzeczy, które warto mieć w swojej szafie i które będą służyć więcej niż jeden sezon. Każde takie zestawienie jest inne, ale wszystkie zawierają kilka żelaznych punktów, do których należą m.in.

- czarne, eleganckie spodnie,

- ołówkowa spódnica,

- biała koszula

- i biały t-shirt. Tak, zwykły, skromny, prosty i niepozorny biały t-shirt.

 

Historia T-shirtu

 

T-shirt swoją historię rozpoczął długie lata temu jako element męskiej garderoby, konkretnie bielizny, nigdy światu nie pokazywanej. Alternatywna nazwa t-shirtu mówi sama za siebie: podkoszulek, czyli coś, co się chowa pod koszulą. W początkach XX wieku nikt nie wyobrażał sobie wyjścia na ulicę w samym podkoszulku, gdyż wywołałoby to lokalny skandal obyczajowy. Na paradowanie w samych t-shirtach pozwalali sobie jedynie robotnicy fizyczni oraz marines. Dzięki tym  panom świat powoli oswajał się z widokiem podkoszulka.

W 1948 r. podkoszulek stał się elementem kampanii wyborczej ówczesnego kandydata na prezydenta USA Thomasa Deweya – to był pierwszy raz, kiedy t-shirt wystąpił w wersji niejednokolorowej i stał się nośnikiem treści, umieszczono bowiem na nim hasła wyborcze zachęcające obywateli do głosowania tego kandydata.

Na ulice miast, miasteczek i wsi na całym świecie t-shirt trafił w latach 50. XX wieku wprost ze srebrnego ekranu. Jako pierwsi gładkie t-shirty nosili najsłynniejsi aktorzy tamtej dekady Marlon Brando i James Dean. T-shirt stał się z miejsca symbolem buntu i wolności.

Wśród kobiet jedną z prekursorek kobiecej wersji podkoszulka jest Jean Seberg, która w słynnym filmie Do utraty tchu nosiła t-shirt z logo „New York Herald Tribune”. Dla nas, kobiet XXI wieku, jest oczywistym, że posiadamy w swoich szafach t-shirty w ilościach hurtowych i we wszystkich kolorach tęczy, ale w roku 1960 była to mała rewolucja.

Dziś śmiało możemy powiedzieć, że na t-shirtach zapisana jest historia XX i XXI wieku. T-shirt szybko stał się medium haseł pacyfistycznych, przemian politycznych, rewolucji seksualnej, a także swego rodzajem manifestacją poglądów, przekonań, pasji, upodobań, a nawet nastroju.

Jesteśmy szalenie ciekawe, czy wśród naszych Czytelniczek znajdzie się choć jedna, która nigdy nie była szczęśliwą posiadaczką koszulki z logo ukochanego zespołu muzycznego, wizerunkiem bohatera filmowego czy napisem lub grafiką rzucającym światło na charakter i zainteresowania?  

T-shirt zrobił oszałamiającą karierę. Jest najpopularniejszą częścią garderoby męskiej i kobiecej, przede wszystkich z uwagi na wygodę i funkcjonalność. Na swoim koncie t-shirt ma też inny drobny sukces – jest to pierwsza część garderoby, która zniosła granice płciowe. Ten sam t-shirt od niemal 60 lat noszą i kobiety, i mężczyźni.   

 

 

Co takiego niezwykłego jest w białym t-shircie?

 

Przede wszystkim jego faktyczna uniwersalność, czyli wielofunkcyjność, plastyczność, opieranie się przemijającym trendom i czasowi. Ponadto jest stosowny w niemal każdej sytuacji. Zawsze potrzebny, zawsze modny, zawsze w temacie.

Klasyczny biały t-shirt jest niczym płótno dla malarza – stanowi kanwę, na której powstaje dzieło, którego granice wytycza jedynie wyobraźnia. T-shirt basic daje nieskończenie wiele możliwości stylizacyjnych. W dobrej jakości białym t-shircie można przechodzić cztery pory roku, od rana do wieczora, bo w zależności od dobranych pozostałych elementów garderoby, t-shirt nabierze innego charakteru. Będzie elegancki w zestawieniu z klasycznymi spodniami lub ołówkową spódnicą, casualowy w towarzystwie jeansów lub sportowy w połączeniu z legginsami lub dresami. Ponadto nie zachodzi obawa o przeładowanie – biały t-shirt będzie idealnym tłem dla innych, bardziej wyrazistych elementów.

Marka O!Glamour wychodzi naprzeciw potrzebom kobiet nowoczesnych i kochających modę, tworząc linię Basic opartą na konstrukcjach prostych, klasycznych, wykonanych ze starannie dobranych materiałów wysokiej jakości. Wisienką na torcie tej kolekcji jest biały t-shirt LEA, uszyty z doskonałej 100% bawełny, którą cechuje naturalna oddychalność, niezwykły komfort noszenia, elastyczność, świeży wygląda nawet po wielokrotnym praniu.

T-shirt ten naszym Klientkom towarzyszyć będzie przez długi czas i pozwoli na zabawę modą i trendami zgodnie z upodobaniami i nastrojem.

Bo choć moda się zmienia z sezonu na sezon, wysoka jakość pozostaje ponadczasowa!

 

 

Blog chmura tagów
Blog kategorie
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl